ASB na świecie

Marka ASB od ponad 30 lat wytycza standardy w konstrukcji kortów squasha. Żaden inny producent na rynku nie posiada tak szerokiej oferty kortów, które byłyby zarówno nowoczesne jak i niezawodne. Nieważne jakie wymagania posiadasz, ASB wykona dla ciebie nawet najbardziej skomplikowany projekt.

Lider światowego rynku squasha oczywiście nie spoczywa na laurach i nieustannie doskonali swoje produkty pod względem konstrukcyjnym, technicznym i technologicznym. Wzorcowa reputacja firmy ASB to efekt nieprzerwanego od kilkudziesięciu lat budowania najwyższej jakości kortów squasha na całym świecie.

Aktualnie pierwsza dziesiątka zawodowych zawodników PSA (Professional Squash Players Association)- najlepszych zawodników squasha na świecie uznaje korty squasha ASB jako najlepsze z dużą przewagą nad konkurencyjnymi podróbkami !!!

Po 9 letnim doświadczeniu budowy kortów ASB w Polsce wiemy, że nie tylko polscy topowi zawodnicy, ale również początkujący gracze najlepiej czują się na kortach ASB. Kluby ASB nie tylko na świecie, ale również w Polsce cieszą się najwyższą frekwencją. Korty ASB w Polsce osiągają najwyższe ceny wynajmu i są jedynymi bezawaryjnie i bazobsługowo działającymi kortami squasha.

Gwarancja 5 lat obejmuje każdy element kortu ASB w tym: podłoga sportowa, szkana ściana tylna, ściany frontowe i boczne. Żadna inna firma nie udziela 5 lat gwarancji na szklane ściany i podłogę sportową, czyli na najbardziej wrażliwe elementy kortu squasha.

Firma ASB wybudowała dotychczas 7.000 kortów squasha na świecieWszystkie Narodowe Centra Treningowe Squash na świecie wyposażone są w korty ASB. Dla przykładu:

Narodowe Centrum Sport City Manchester England – 7 kortów ASB w tym:

1.Trzy korty ASB w kompletnym systemie 100 z przesuwnymi ścianami bocznymi

2.Trzy korty ASB w systemie 100 posiadające szklane ściany frontowe i przesuwne ściany boczne

3.Jeden całkowicie szklany mobilny kort ASB. Mobilność szklanego kortu ASB zapewnia skonstruowana przez P. Horsta Babinsky poduszka powietrzna umieszczona na stałe pod podłogą kortu. Wystarczy nacisnąć guzik, aby szklaną konstrukcję kortu w krótkim czasie bez konieczności demontażu i ponownego montażu przetransportować okazjonalnie na stadion Sport City Manchester w celu rozegrania jednego z najważniejszych turniejów SQUASH BRITISH OPEN.  

   Prace badawcze w temacie squash ASB Squash Courts rozpoczęła już na początku lat 70. Problematyka budowy kortów do gry w squash'a w tamtym okresie była oczywista. W niemal każdym klubie squash'a ich właściciele musieli borykać się z problemami pękającego betonu i odpadającej od ścian farby. Horst Babinsky (ASB Squash Courts) – wynalazca, konstruktor i architekt wyszedł naprzeciw tym problemom tworząc całkowicie nową, rewolucyjną metodę budowy kortów squash'a. Innowacyjny opatentowany system budowy kortów squash'a A-luminiowej S-trukturalnej B-udowy w skrócie ASB łączy precyzję i stabilność aluminium ze specjalnie powlekanymi powierzchniami ścian wypełnionych suszonym ogniem piaskiem kwarcowym.

 

Rezultatu tego wynalazku nie udało się powielić dotąd żadnej innej firmie na świecie produkującej korty squash'a. Produkty ASB Squash Courts przewyższają więc pozostałe produkty występujące do dziś na rynku w każdym aspekcie. Tak będzie zapewne i w przyszłości, ponieważ ASB Squash Courts wciąż pracuje nad nowymi rozwiązaniami.

Jednym z celów ASB Squash Courts jest nadawanie impulsów i pozostanie również w przyszłości firmą błyskawicznie reagującą na nowe światowe trendy. ASB nieprzerwanie pracuje zarówno nad dalszym technologicznym rozwojem swoich produktów, jak i na obszarze planowania obiektów sportowo-rekreacyjnych posiadających korty squash'a. W służbie swoim klientom stawia sobie ASB Squash Courts od zawsze najwyższą jakość własnych produktów jako priorytet.

Taka postawa doprowadziła ASB Squash Courts do ogólnoświatowego sukcesu w branży, która żywi się wciąż nowymi pomysłami, a budowa 7.000 kortów squash'a na całym świecie jest tego najlepszym dowodem. 

ASB Squash Courts pozostanie więc i w przyszłości wierna zasadzie:

Innowacja jest efektem doświadczenia.